Verslag open Nederlands kampioenschap junioren 2019

0 554
17 sep

Zondag 15 september j.l. vond dit kampioenschap plaats in het Noord Hollands Kanaal. Federatie Midden Nederland was goed vertegenwoordigd met 16 deelnemers in 3 verschillende leeftijdsgroepen. Via de federatieve selectiewedstrijd kun je je plaatsen voor dit kampioenschap. Voor de landelijke wedstrijdvissers onder de jeugd een hoogtepunt van het jaar om aan deze wedstrijd deel te mogen nemen. Ook Sportvisserij Nederland heeft er een geweldige dag van gemaakt voor alle deelnemers en opnieuw laten zien dat er zeker toekomst is voor de wedstrijdvisserij.

Onder de geplaatste vissers zaten alle leden van ons federatieve jeugdteam! Na een aantal trainingen waren de verwachtingen dan ook hoog gespannen. De altijd belangrijke loting bepaald je stek en of je op een kansrijke plaats geloot hebt. De wedstrijd kwam, wat de vangsten betreft, wat moeizaam op gang. Maar uiteindelijk ontstond er een spannende ontknoping in de verschillende vakken waarin gevist werd. 

Naar gelang de wedstrijd vorderde bleek de door ons uitgestippelde tactiek te gaan werken. De gebroeders Stan en Ties Dekkers werden met mooie gewichten eerste en tweede in hun vak, geweldig mannen! 


Ties Dekkers vist een knappe 3de plaatst in de categorie U15.

Kevin Bruggink wint knap zijn vak met bijna 8 kg, ja als er een platte zwemt wordt het lastig om hem te verslaan. Mathias Ruhe wordt in dit zelfde vak tweede, op een lastige plaats vangt hij met regelmaat zijn visje. Dus ook in dit vak een eerste en tweede plaats voor ons. 


Kevin Bruggink met een aantal flinke brasems!

Luc Berends lijkt lang op weg zijn titel te gaan verdedigen, een paar grotere vissen bij zijn concurrent doen hem net de das om, tweede in zijn vak, toch heel knap. Stijn zit wat de loting betreft achteraf op een bijna kansloze stek, hij vangt zijn visje en doet het ten opzichte van zijn buren prima, een verspeelde brasem had misschien... ??? Soms heb je zo'n dag met vissen, dit hoort er ook bij!

Lieke Boersma met 11 jaar de jongste van onze groep vist een vierde plaats in haar vak bij haar eerste N.K.. Op haar stek een lastige harde wind die het erg moeilijk maakte secuur te vissen Toch is een 4de plek in die omstandigheden erg knap gedaan van Lieke. We gaan zeker van deze dame horen in de toekomst. Ook visten Sven en Tim prima gewichten en uitslagen in hun vakken. 

Uiteindelijk is het hoogste gewicht onder de vakwinnaars bepalend wie kampioen wordt. Helaas is dat geen van onze deelnemers gelukt maar met een tweede plaats voor Kevin Bruggink bij de U20 en een derde plaats van Ties Dekkers bij de U15 hadden we twee toppers op het podium. Met verder een aantal ere plaatsen was het een geweldig kampioenschap voor onze jeugdige vissers. 

Nogmaals felicitaties voor alle winnaars en Sportvisserij Nederland bedankt voor de organisatie!

De volledige uitslag is te vinden op de website van Sportvisserij Nederland, klik hier voor de uitslag.

Frans Wulterkens
Jeugdcoach HF Midden Nederland
06-51147916


De gelukkige prijswinnaars uit de selectie van Federatie Midden Nederland!
Gerelateerde berichten
Facebook reacties

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.