Jeugdteam Federatie in actie

0 1230
01 okt

In het vorige verslag schreef Frans al dat we met het jeugdteam in september en oktober een volle agenda hadden. Gelukkig zijn alle uitgestelde geplande kampioenschappen tot nu toe gevist en hebben we met het team geweldige wedstrijden gevist. Hier en daar wat mindere uitslagen maar dat weegt niet op tegen een aantal fantastische wedstrijden die door alle leden van ons team gevist zijn

Elk weekend vanaf 30 augustus t/m 27 september hebben we samen getraind en wedstrijden gevist. Bij deze nogmaals mijn waardering ook voor de ouders die altijd klaarstonden en dit telkens weer voor ons en hun kinderen mogelijk maken. Ga er maar aanstaan, gelijk met de start van het nieuwe schooljaar, ongemakken van Corona en een druk gezinsleven. 

Een van de eerste wedstrijden waar we na een prima training geweldig voor de dag kwamen was het NK Dames alle leeftijden in het Noord Hollands Kanaal. Lieke Boersma, 12 jarige debutant in ons team, vist daar een puike wedstrijd tussen de wereldtop (u leest het goed) en mist met een vangstgewicht van ruim 11 Kg. op een haar na het podium. Live op Facebook was te zien hoe Lieke als eerste in haar vak een brasem van ruim 1 Kg. landde. Applaus bij een viswedstrijd, het bestaat! 

Op met zijn alle, na een aantal trainingen, naar het NK jeugd in de Lage Vaart. En als je dan Ties Dekkers als een van de meest ervaren vissers in je team hebt ( 14 Jaar) dan maak je kans. Vorig jaar 3e in zijn leeftijdscategorie, dit jaar weer op het podium en weer een trapje hoger, 2e! Helaas miste hij een bonusvis die de uiteindelijke winnaar wel had. De rest van het team had goed gevist maar niet voldoende voor echte ere plaatsen. 

Tussendoor hebben we nog een aantal Youth Challenge wedstrijden gevist waarbij meerdere 1e en 2e plaatsen zijn gehaald. Deze wedstrijden zijn juist bedoeld om jeugd kennis te laten maken met het wedstrijdvissen en worden door ons team vaak gezien als training. 

Dan afgelopen weekend de Top Team Competitie Dobbervissen Dames en U20 in het Noord Hollands Kanaal. Deze competitie bestaat uit 2 weekenden en totaal 4 wedstrijden. Met ons team hadden we meerdere keren getraind, helaas afvallers door Corona, maar vol goede moed vrijdag al afgereisd naar Noord-Holland waar we het hele weekend verbleven in een huisje. 
 
Zaterdag de 1e wedstrijd en gestart met 2 debutanten in het team voor deze competitie te weten Stan Dekkers en Lieke Boersma. Ties Dekkers en Stijn Kersten maken het team compleet. Het werd een lastige wedstrijd voor ons, de voertactiek was achteraf gezien daar debet aan. Stuks genoeg maar geen of te weinig grote vissen. Alleen Ties kan met een 5 in zijn vak goed meekomen, de rest eindigt in het achterveld. Balen en vraagtekens?? Maar dan op naar de zondag, voerplan aangepast, techniek wat veranderd en vol goede moed er weer tegenaan. En wat blijkt, het kwartje was gevallen, via telefonische info langs de kant bleek dat we meteen vanaf de start meededen en ook dikkere vissen vingen. Stijn vangt meteen een aantal brasems maar helaas voor hem stokt het na
2 uren, dan zie je ook hoe belangrijk je stek is, links van Stijn volop vis, rechts paar visjes. Ties vist in een sterk vak naar een zeer knappe 4e plaats met 12 kg.

En dan Stan, geloot tussen ervaren Jeugd WK gangers, vist een fantastische wedstrijd en wordt uiteindelijk 2e in zijn vak met ruim 10 kg. Nog nooit in een wedstrijd zoveel gevangen en dan zo debuteren. Knap gedaan man en de twijfels vooraf waren totaal niet nodig. Dan Lieke in het startvak. Via de telefoon had ik gehoord dat het heel goed ging bij haar en dan hoor je via via dat ze een 2e net nodig heeft (Verplicht boven 20 kg.). Uiteindelijk vangt ze ruim 23 kg. en wordt daar in haar vak 2e mee. Wat een wedstrijd en na de eerste dag zo terugkomen is geweldig. Voor mij als coach ook een geweldige ervaring en heel mooi om met deze groep te mogen werken. Een weekend lang geen onvertogen woord, ook niet bij teleurstellingen, klasse!! 

Over 3 weken het laatste TC weekend in het Beukers Kanaal te Giethoorn, we gaan ervoor.
Komend seizoen gaan Youri Lamers en Kenji Donselaar ons team versterken, ze zullen vanaf nu al bij onze activiteiten betrokken worden. Ben je een fanatieke visser en zou je ook graag in een team willen vissen? Neem contact op en je kan altijd kijken of het iets voor je is.

Namens Jeugdcoach HF Midden Nederland
Frans Wulterkens
06-51147916


Gerelateerde berichten
Facebook reacties

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.