Resultaat Jeugdteam HFMN op het NK

0 283
30 aug

Zaterdag 27 augustus is door Sportvisserij Nederland het N.K. Jeugd 2022 gehouden in de Lage Vaart te Almere. Ondanks wat kritische geluiden vooraf lag de Vaart er prima bij en waren de omstandigheden goed. De vangsten tijdens de trainingen waren zeker niet slecht en dus beloofde het een mooi kampioenschap te worden. Ruim 80 deelnemers hadden zich in de 3 verschillende leeftijdscategorieën opgegeven.

Met ons jeugdteam hebben we een aantal keren vooraf getraind en een Youth Challenge meegevist. Met name tijdens de Youth Challenge bleek dat je naast aantallen kleine vis ook een bonusvis (brasem of zeelt) nodig had om hoog te eindigen in je vak. Het probleem was ook nog om de gehaakte bonusvis in je netje te krijgen en niet te verspelen! Kortom best lastig om de juiste tactiek te bepalen, wat ga je doen? Gokken op dikke vissen of toch proberen op stuks te vissen en hopen op een bonusvis? Daarbij komt nog dat op bepaalde gedeeltes van het parcours de bonusvissen niet gevangen werden.


 
Met 8 leden van ons team is samen het voer en tactiek bedacht en is zaterdag met goede moed de wedstrijd begonnen. Met name bij de U15 verliep de wedstrijd zoals verwacht. In het begin volop kleine vis en naar het einde toe steeds minder aanbeten. Wybe als nieuwkomer en Kenji en Ruben hadden het moeilijk in hun vakken, wel wat vis maar niet genoeg om mee te doen voor de titel. Guus bleef de hele wedstrijd een visje vangen en werd uiteindelijk 6e bij de U15. Lieke verspeelde een grotere vis terwijl haar buurman vlak voor tijd een brasem ving, dit koste haar een zekere plaats op het podium, uiteindelijk werd ze alsnog knap 4e.

En dan onze rots in de branding Stan Dekkers, Stan had het ook moeilijk maar hij bleef gestaag zijn visje vangen en won zijn vak. Dat leverde hem overall een 3e plaats op en dus op het podium! Knap gedaan Stan en nogmaals gefeliciteerd met deze prestatie!Bij de U20 visten Stijn en Ties namens ons team mee. Beide hadden het moeilijk op de hogere nummers in het kop vak, wel veel stuks maar aanzienlijk kleinere vis deed hen uiteindelijk in de middenmoot belanden. In deze leeftijdscategorie is de concurrentie enorm en zit je in een vak met soms meerdere WK-gangers, ondanks dat prima gevist mannen!

Mooi om ook weer na de wedstrijd sinds een aantal jaren een prijsuitreiking mee te maken, applaus voor de winnaars en de prima organisatie door Sportvisserij Nederland.

De volledige uitslagen zijn te downloaden via de onderstaande links.


Tekst: Frans Wulterkens, Jeugdcoach Hengelsport Federatie Midden Nederland. 
Gerelateerde berichten
Facebook reacties

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.